КА2. Проекти співпраці

В рамках Еразмус+ КА2. Проекти співпраці задля розвитку інновацій та обміну кращими практиками у галузі вищої освіти, наступні можливості відкриті для співпраці між країнами-членами та країнами-партнерами програми Еразмус+ (включаючи Україну):

Розвиток потенціалу вищої освіти (як апліканти і партнери)

Альянси знань і Альянси професійних компетентностей (як партнери)

Стратегічні партнерства (як партнери)

Звертаємо Вашу увагу! Перед зверненням за консультацією до Національного офісу Еразмус+ в Україні рекомендуємо обов’язково ознайомитись з Керівництвом до Програми Еразмус+: Erasmus+ Programme Guide – англ, Erasmus+ Programme Guide – укр. 

Конкурси оголошуються щорічно з жовтня до лютого/березня.

Керівництво до програми Еразмус+ 2018 р. англійською мовою: https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/sites/erasmusplus2/files/files/resources/erasmus-plus-programme-guide_en.pdf
переклад українською мовою попередньої версії – 2017 (але ще не внесено зміни нового конкурсу)

Про конкурси і загальний бюджет – вища освіта; Молодь.

Прослухати презентацію он-лайнта як готувати успішну заявку.

Корисні презентації

Пріоритети співпраці на 2018 р., контакти щодо мандатів – презентація Міністерства освіти і науки України

Про міжнародний вимір конкурсів

Конкурс Розвиток потенціалу вищої освіти – СВНЕ

Альянси знань

Розвиток потенціалу молоді

Короткий опис напрямів.

Розвиток потенціалу вищої освіти (ex-Tempus)

Університети та інші організації з країни-члена програми чи партнера програми можуть ініціювати та/чи взяти участь у спільних проектах розвитку потенціалу вищої освіти, які розробляє і виконує консорціум університетів з країн-членів програми Еразмус+*, з одного боку, та з певного регіону світу, з іншого – країни-партнери (країни-сусіди ЄС, країни-кандидати та потенційні кандидати, Латинська Америка, Азія, Африка-Карибський басейн-країни регіону Тихого океану). Це можуть бути такі проекти:

  • Спільні проекти: допомагають всім партнерам розвинути, модернізувати та поширити нові навчальні програми, методи викладання або навчально-методичні матеріали, а також покращити забезпечення якості та врядування у вищих навчальних закладах.
  • Структурні проекти: для розвитку та реформування вищих навчальних закладів і систем вищої освіти; для покращення їх якості та відповідності вимогам ринку праці, сприяння регіональній співпраці та зближенню систем вищої освіти.

Вищі навчальні заклади з України є повноправними учасниками цього напряму і можуть ініціювати проект та подавати як грант-аплікант-координатор у партнерстві з іншими країнами, а також бути партнерами проектів та долучатись до написання проектів інших партнерств.

У країнах-партнерах, що є Сусідами ЄС та Західних Балкан, проекти розвитку потенціалу вищої освіти також включають додатковий компонент мобільності для студентів і викладачів із навчальних закладів, що беруть участь у виконанні проекту.

Заявки на проекти з розвитку потенціалу за конкурсом програми Еразмус+ можуть подавати заклади з усього світу.

Детальна інформація про конкурс: KA 2. Cooperation Projects – Capacity Building in Higher Education (CBHE).

Детальні інструкції у відповідному розділі.

Географія учасників напряму Розвиток потенціалу

Країни-члени програми Еразмус+ (Programme Countries):

– 28 держав-членів ЄС;

– Ліхтенштейн, Ісландія, Норвегія;

– Туреччина, Македонія.

Країни-партнери програми Еразмус+ (Partner Countries) eligable for Capacity Building:

– країни Західних Балкан: Албанія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Сербія, Косово;

– країни Східного партнерства: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова, Україна (recognized by International Law);

– Російська Федерація (recognized by International Law);

– країни Південного середземномор’я: Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданія, Ліван, Лівія, Марокко, територія Палестинської автономії, Сирія, Туніс;

– країни Центральної Азії: Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан;

– країни Латинської Америки;

– країни Африки, Карибського і Тихоокеанського басейнів (АСР).

Детальна інформація.

Стратегічні партнерства

Університети чи інші організації можуть увійти до консорціуму, що має на меті поширення інновацій в інших університетах  в рамках стратегічного партнерства. Ці ініціативи:

  • Створюють нові, інноваційні та мультидисциплінарні підходи до викладання та навчання з широким колом учасників
  • Сприяють підприємництву та підприємницькій компетентності студентів, викладачів та працівників компаній
  • Покращують обмін знаннями, їх потік і створення.

Навчальні заклади з країн-членів програми Еразмус+ зможуть подати заявку на управління Стратегічними партнерствами на конкурси програми Еразмус+.

Важливо! Звертаємо увагу, що вищі навчальні заклади з інших країн по всьому світові можуть бути партнерами у консорціумі, але тільки у випадку детального обґрунтування унікальності існуючого потенціалу та досвіду закладу та додаткової вартості до виконання завдань проекту, якщо таке обгрунтування буде невагоме весь проект не буде профінансовано, тому необхідно підходити дуже виважено.

Детальна інформація щодо напряму: Стратегічні партнерства.

Альянси знань

Університети чи інші організації можуть увійти до консорціуму, що має наметі поширення інновацій між вищою освітою, підприємствами та більш широким соціально-економічним середовищем в рамках альянсу знань. Ці ініціативи:

Створюють нові, інноваційні та мультидисциплінарні підходи до викладання та навчання з широким колом учасниківСприяють підприємництву та підприємницькій компетентності студентів, викладачів та працівників компанійПокращують обмін знаннями, їх потік і створення.

Навчальні заклади з країн-членів програми Еразмус+ зможуть подати заявку на управління Альянсом знань на конкурси програми Еразмус+.

Важливо! Звертаємо увагу, що вищі навчальні заклади з інших країн по всьому світові можуть бути партнерами у консорціумі у випадку детального обґрунтування унікальності існуючого потенціалу та досвіду закладу та додаткової вартості до виконання завдань проекту, якщо таке обгрунтування буде невагоме весь проект не буде профінансовано, тому необхідно підходити дуже виважено.

Детальна інформація щодо напряму: Альянси знань.